Janod

Janod je francúzska značka, ktorá sa stala synonymom pre kvalitné, zdravé a nadčasové hračky. Tvorba tejto značky je založená na tradičných materiáloch, ako je kvalitné drevo a kartón. Janod však nezostáva v minulosti, práve naopak! Prispôsobuje sa súčasným potrebám detí a ich rodičov. Cieľom značky je podporovať zdravý vývoj detí a poskytovať im bezpečné a atraktívne hračky.

V roku 2016 sa Janod stal tretím najobľúbenejším výrobcom hračiek pre bábätká a batoľatá podľa ankety časopisu Edutes. No to ešte nie je všetko! V roku 2018 si značka vylepšila svoje postavenie a stúpla na druhé miesto. Je to jasný dôkaz ich úspechu a dôvery, ktorú si získavajú od svojich zákazníkov.  Ale Janod je oveľa viac než len čísla a ocenenia. 

 

Veľká ponuka zdravých, jedinečných a dizajnových hračiek

Zdravé drevené hračky majú nadčasový dizajn a ponúkajú deťom zábavu a kreativitu. Séria Pure, Sweet Cocoon a Didaktik sú len niektoré z kolekcií, ktoré vynikajú svojím farebným prevedením, ktoré je príjemné pre oko a nespôsobuje vizuálny chaos.

Janod je značkou, na ktorú sa môžu rodičia spoľahnúť. Kvalitné drevené hračky sú dôkazom ich dlhoročnej tradície a zároveň rodičov prenesú do inej éry. Pretože hra s Janod hračkami nie je len o zábave, ale aj o vytváraní spomienok a odkazu pre ich deti.

V Janod svete sa nachádzajú poklady, ktoré rozžiaria oči každého dieťaťa. Ich portfólio je plné jedinečných, dizajnových kúskov, ktoré prinášajú radosť deťom vo veku od 6 mesiacov až do 14 rokov. Hudobné nástroje, drevené puzzle, magnetické knihy, chodítka a odrážadlá - to všetko je vyrobené z prvotriednych materiálov a farbené farbami, ktoré sú bezpečné.

Ak sú deti malými umelcami, Janod rodičom ponúka široký výber kreatívnych sád, ktoré pokrývajú rôzne umelecké techniky. Deti si tak môžu vytvárať originálne šperky, doplnky alebo farebné dekorácie do ich detských kráľovstiev. Kreatívne sady Janod sú vhodné pre deti od troch rokov až po dvanásťročné malé tvorivé duše - stačí sa pozrieť na odporúčaný vek na každom výrobku. Takže tvoriť môžu rodičia spolu so svojimi deťmi od najútlejšieho veku až po obdobie, keď budú chcieť deti rozvíjať svoj talent samostatne.

Drevené hračky, určené na rolové hry, sú bránou do detského sveta fantázie. Pomáhajú deťom rozvíjať ich predstavivosť, kreativitu a sociálne zručnosti. Množstvo týchto produktov je v súlade s princípmi Montessori a Waldorfskej pedagogiky. Pedagógovia detí so zdravotnými problémami poruchami učenia alebo detí na autistickom spektre, nachádzajú v Janod hračkách cenné nástroje učenia. Nielenže ich využívajú v školskom prostredí, ale tieto hračky sa výborne uplatňujú aj v materských školách, pretože majú široké využitie. Sú súčasťou metodických plánov a zároveň dostatočne zábavné, aby potešili a zabavili veľké množstvo detí.

 

Ekologickosť a udržateľnosť hračiek

V portfóliu tejto značky nájdete veľké množstvo výrobkov označených logom FSC, čo znamená, že drevo použité na ich výrobu pochádza z udržateľného lesného hospodárstva. Každý detail sa starostlivo premyslí, a tak je množstvo balení nielen praktické, ale môže sa dokonca stať súčasťou hry. Janod usilovne pracuje na minimalizácii vplyvu svojich produktov na životné prostredie. Každý rok sadiaci približne 1500 stromov vo Francúzsku a spolupracujúc s WWF® vytvorili dokonca kolekciu hračiek, ktoré majú za cieľ zvýšiť povedomie o ochrane biodiverzity.

Dôležitá je kvalita a bezpečnosť hračiek

Kvalita a bezpečnosť hračiek sú vždy na prvom mieste. Tím kvality značky Janod zabezpečuje, aby výrobné procesy spĺňali všetky normy. Ich úlohou je aj neustále zdokonaľovanie produktov, aby zabezpečili, že deti dostanú bezpečné, kompletne a vysokokvalitné hračky.

 

Francúzska značka s dôrazom na drevené a kartónové produkty

Dizajn

Klasické tradičné hračky s nadčasovým francúzskym dizajnom. 

Bezpečnosť 

Hračky sú ekologické a testované na splnenie najvyšších bezpečnostných štandardov.

Vzdelávanie

Náučné a samovzdelávacie produkty. Veľké množstvo vyhovuje učeniu podľa Montessori či Waldorfskej pedagogiky. Využívajú ich aj pedagógovia detí so zdravotným znevýhodnením, s poruchami učenia či pedagógovia detí s poruchami autistického spektra. 

Udržateľnosť

Veľké množstvo výrobkov s označením FSC. Značka pracuje na tom, aby jej produkty mali menší vplyv na životné prostredie. Každý rok vo Francúzsku značka vysadí približne 1500 stromov.